modele BIM 2022-08-17
Podlaskie, Białystok
Telefon: 212234432

Czym są modele BIM i jak możemy je wykorzystywać?


Modele BIM to cyfrowe odzwierciedlenia rzeczywistych produktów, urządzeń lub materiałów, których architekci używają do projektowania budynków. Konkretny model powstaje poprzez połączenie modelu 3D z metadanymi o produkcie.

Producenci prezentujący swoje produkty w postaci modeli BIM nie tylko udostępniają je w formie wizualnej, ale również podają odpowiednie dane, takie jak materiały, numery modeli, instrukcje montażu, zużycie energii i ślad węglowy sprzedawanych produktów. , zwiększając w ten sposób widoczność i zasięg Twojej firmy. Łatwość użytkowania i dostępność w

projektach zwiększa prawdopodobieństwo wykorzystania ich do generowania nowych zamówień na etapie budowy.

Dzięki temu modele produktów 3D są narzędziem marketingowym budującym przewagę konkurencyjną.


Coraz więcej producentów decyduje się na tworzenie modeli BIM swoich produktów, czy to materiałów budowlanych, wykończeniowych czy instalacyjnych. BIM to przyszłość projektowania, które powoli staje się normą, a sami producenci już widzą wiele korzyści z zastosowania tej technologii we własnych firmach.

 Dlatego już dziś warto zainwestować w budowanie kompetencji Twojej firmy w tym kierunku. BIM to coś więcej niż tylko model 3D z danymi, to także wsparcie pracy projektanta. Materiały można łatwo dobierać podczas projektowania i przede wszystkim spełniać wymagania współczesnego rynku w branży budowlanej.

 Inwestorzy poszukują firm do realizacji projektów w technologii BIM. Firmy projektowe, które chcą efektywnie pracować, szukają gotowych bibliotek BIM. Rząd ogłosił przetarg publiczny na tę technologię, aby wesprzeć rozwój tej technologii.

https://bimally.pl/bim-ally-toolbox/modele-bim/


Ocena: 0
Wyświetleń: 282 Dodał(a): martyna.k
Komentarze